چگونه آرایش چشم را با رژگونه و رژ لب ست کنیم؟
نوشته شده توسط : بوتاکس

می خواهید بدانید با رژ لب قرمز، چه رژگونه ای بزنید؟

نمی دانید چه رنگ رژی با سایه چشمتان همخوانی دارد؟

نحوه ست کردن آرایش چشم و گونه ها را نمی دانید؟

آیا رنگ سایه چشم، رژ لب و رژگونه باید با هم یکی باشد؟

در هنگام میکاپ برای بسیاری از خانم ها این سوال پیش می آید که چه رنگ رژ لب یا رژگونه ای را انتخاب کنیم و به عبارتی در هر سبک آرایش چطور آرایش چشم ها را با آرایش لب و گونه هماهنگ کنیم.

قطعا یکرنگ بودن تمامی لوازم آرایشی که می خواهیم در میکاپ استفاده می کنیم، جالب نخواهد بود. منظور از ست کردن آرایش چشم با رژگونه و رژ لب به این معناست که هارمونی و هماهنگی خوبی پس از میکاپ میان چشم هاف لب و گونه ها ایجاد شود. به این ترتیب چهره فرد جذاب تر خواهد بود.

این موضوع بسیار اهمیت داشته و نیازمند آموزش و توجه به نکاتی در این زمینه است، با رعایت اصول و انجام نکاتی که طی این نوشتار شرح می دهیم می توانید آرایشی تمیز و بی نقص داشته باشید.

دسته بندی تناژ رنگی سایه های چشم
دسته بندی تناژ رنگی سایه های چشم

سایه های چشم به لحاظ تناژ رنگی به دو دسته سرد و گرم تقسیم می شوند که مجموعه رنگ های قرار گرفته در هر یک از این تناژهای رنگی را می توانید در طیف های رنگی روشن تا تیره پیدا کنید.

سایه های چشم در دسته تناژ گرم شامل رنگ های سبز، قهوه ای، نارنجی و سایه های چشم در دسته تناژ سرد شامل رنگ های آبی، بنفش، گلبهی می شوند.

سایه مشکی تیره ترین رنگ در میان سایه های چشم است که همیشه مد بوده و آرایش های فوق العاده ای می توان با آن انجام داد.

سایه چشم مشکی با رژ لب قرمز

زمانی که از سایه چشم مشکی برای آرایش چشم ها استفاده می کنید، چشم ها گیراتر می شوند؛ این جذابیت زمانی که از خط چشم و ریمل مشکی استفاده می کنید به اوج خود می رسد و تمامی نگاه ها روی چشم ها معطوف می شود.

برای اینکه چشم ها در این سبک آرایش مرکز توجه قرار گیرند، بایستی نقاط دیگر صورت از جمله گونه ها و لب ها، ملایم آرایش شوند و از رنگ های کمرنگ استفاده شود.

رنگ های بنفش یاسی و بادمجانی در طیف های روشن و متوسط انتخاب های هوشمندانه و خوبی برای این آرایش هستند. همچنین می توانید از رنگ های صورتی لایت و روشن و کالباسی متوسط برای رژگونه استفاده کنید.

توجه داشته باشید که در صورت استفاده از سایه چشم مشکی مات، از رژگونه براق و شاین دار استفاده کنید تا زیبایی کار بیشتر شود.

در کنار تمام مواردی که در بالا ذکر شد، یک استثنا هم وجود دارد، برای آرایش چشم با سایه چشم مشکی، رژ لب با رنگ قرمز تیره و گوجه ای بی نظیر خواهد بود.

به جرات می توان گفت ترکیب سایه چشم مشکی و رژ لب قرمز تنها ترکیبی است که هیچ وقت قدیمی نمی شود و همیشه جذابیت خاص خود  را دارد.

سایه چشم قهوه ای با رژ لب و رژگونه آجری
سایه چشم قهوه ای با رژ لب و رژگونه آجری

در صورتی که قصد آرایش چشم با سایه چشم قهوه ای را دارید، از رنگ های نارنجی و آجری در طیف های متوسط برای رنگ رژ لب و رژگونه تان استفاده کنید. اینگونه هماهنگی خوبی میان چشم ها، لب و رنگ گونه ها پدید می آید.

در صورتی که از سایه چشم قهوه ای متالیک برای چشم ها استفاده کرده اید و می خواهید رنگ رژ لبتان بیشتر نمایان باشد، به عبارت دیگر نگاه ها بیشتر روی لب ها معطوف باشد، رژ لبی با رنگ بنفش انتخاب کنید. این دو رنگ در کنار هم ترکیب خاص و بی نظیری خواهند داشت.

سایه چشم نارنجی با رژ لب نارنجی، آجری و قهوه ای

سایه چشم نارنجی تا حد زیادی به لحاظ ترکیب رنگی به سایه چشم قهوه ای شباهت دارد. سایه نارنجی جزو رنگ های گرمی است که برای آرایش چشم ها در فصل پاییز و زمستان فوق العاده است. با کمی دقت و توجه به نکاتی ریز بینانه می توانید آرایش زیبایی با این سایه چشم داشته باشید.

رژ لب جامد مات با رنگ های نارنجی، آجری و قهوه ای هماهنگی بسیار خوبی با این سایه چشم خواهد داشت. رژگونه تان را هم می توانید در همین تناژ رنگی انتخاب کنید.

سایه چشم سبز با رژ لب نود و خنثی

سایه چشم سبز در تناژهای گرم، از آن دست سایه هایی است که بسیاری از خانم ها برای جشن ها و مراسم شب از ان استفاده می کنند.

اما ست کردن این سایه چشم و رژ لب نیاز به دقت زیادی دارد. بایستی توجه داشته باشید که سایه سبز رنگی خیره کننده و جذاب است. در این حالت بایستی از رژ لبی نود، کمرنگ و خنثی استفاده کنید تا از جذابیت چشم ها کاسته نشود.

در این آرایش می توانید ابروها را با مداد ابرو و سایه ابرو قهوه ای متوسط آرایش کنید. علاوه بر این با این سایه چشم، از زدن رژگونه خودداری کنید؛ چرا که میکاپتان بیش از اندازه غلیظ و سنگین می شود.

چگونه آرایش چشم را با رژگونه و رژ لب ست کنیم؟

سایه چشم بنفش با رژ لب صورتی، گلبهی

اگر متناسب با رنگ لباس یا اکسسوری تان از سایه بنفش برای آرایش چشم ها استفاده کرده اید، رژ لب و رژگونه ای به رنگ صورتی یا گلبهی را انتخاب کنید. رنگ صورتی و گلبهی مکمل بنفش بوده و ترکیب جذابی را ایجاد می کند.

انتخاب رنگ رژ لب شاتوتی در طیف های تیره نیز در کنار سایه چشم بنفش شاین دار، ترکیب خاص و خیره کننده است که برای جشن ها و مراسم های شب عالی است.

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با رژ لب، می توانید مطلب بهترین مارک رژ لب ( https://elanza.com/mag/best-brand-lipstick/ ) در مجله الانزا را بخوانید.

سایه چشم آبی با رژ لب صورتی ملایم

سایه آبی ملایم برای چشم ها و رز لب صورتی ملایم برای لب ها، علاوه بر اینکه هماهنگی خوبی باهم دارد، چهره را ظریف تر و جوان تر نشان می دهد. هر چه رنگ سایه چشم آبی ملایم تر باشد، این زیبایی بیشتر می شود.

برای آرایش ابروها در این سبک میکاپ، تنها کافیست به رنگ موها توجه کنید و ابروها را با سایه ابرو یک درجه روشن تر از رنگ موها آرایش کنید.

سایه چشم گلبهی با رژ لب گلبهی

آرایش چشم گلبهی برای فصل بهار و تابستان می تواند انتخابی بسیار خوب باشد. با استفاده از سایه چشم گلبهی یا هلویی به سبک اسموکی، می توانید آرایش جذاب تر و خیره کننده تری داشته باشید.

به این ترتیب که ابتدا تمامی پلک بالایی را با سایه گلبهی یا هلویی بپوشانید، سپس از یک سایه قهوه ای برای گوشه های بیرونی چشم استفاده کنید. سایه قهوه ای را به صورت گوشه دار بزنید تا چشم ها ظاهری کشیده تر پیدا کنند.

با استفاده از یک خط چشم مشکی، خط چشمی دنباله دار بکشید و در نهایت با یک ریمل حجم دهنده زیبایی مژه ها و چشم هایتان را دو چندان کنید.در این سبک میکاپ، رژگونه گلبهی و آجری نیز برای آرایش و برجسته کردن گونه ها بهترین گزینه به شمار می آید. در نهایت برای تکمیل این آرایش، از یک رژ لب گلبهی یا هلویی مایع و یک مداد لب گلبهی استفاده کنید.

جمع بندی

در این نوشتار اصول و نکات ست کردن آرایش چشم با آرایش گونه ها و لب آموزش دادیم، با به کارگیری این روش ها و توجه در انتخاب رنگ ها در هنگام خرید لوازم آرایشی می توانید میکاپی بدون ایراد و جذاب داشته باشید.

تمامی لوازم آرایشی که به آن نیاز خواهید داشت، از جمله سایه های چشم پودری و کرمی در تناژهای سرد و گرم، رژ لب های مایع و جامد، مداد ابرو، سایه ابرو و رژگونه را می توانید از قسمت آرایش چشم، آرایش لب و آرایش صورت در فروشگاه اینترنتی الانزا (https://elanza.com/) مشاهده، مشخصات آن ها را خوانده و در نهایت با بهترین قیمت خریداری کنید.

سایت الانزا مجموعه ای کامل از تمامی محصولات آرایشی بهداشتی از برندهای معتبر ایرانی و خارجی را گرد هم آورده است و به شما امکان خریدی راحت و بی دغدغه به صورت اینترنتی را می دهد.

 

https://mihanpost.com/elanza

:: بازدید از این مطلب : 5183
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 4 بهمن 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: